A DigiLight-S és DigiLight-UNI világítás panelek univerzális megoldást nyújtanak személykocsijaink belső világításának kialakítására.
A vevői igényeknek megfelelően két különböző kielekításban és tudással szállítjuk világítás paneljeinket.
A DigiLight-S főbb tulajdonságai:
A DigiLight-UNI főbb tulajdonságai:
A forgóváz aljához igazított áramszedő lemezkék (töbféle kocsitípushoz) kaphatók a www.zzemoki.hu oldalon vagy a LÁNG börzén
A termékek részletes dokumentációi innen letölthetők.
DigiLight-S:
DigiLight-UNI:
A panel tetszőlegesen méretre vágható, amennyiben a kritikus részt érintetlenül hagyjuk. A kritikus rész tartalmazza a fő elektronikai elemeket.
Darabolni éles kisfogú fűrésszel, vagy egy nagyobb ollóval is lehet. A méretre vágás után finom csiszolóvászonnal, vagy reszelővel távolítsuk el a sorját és ellenőrizzük, hogy nem maradt-e lógó rézdarab a panelon, ami zárlatot okozhat!
A személykocsi tengelyein, ha gyárilag nincs beépítve, alakítsuk ki az áramszedést (nem tartozéka a világítás panelnek).
Figyeljünk arra, hogy a tengelyeken a szigetelt kerekek forgóvázanként egy oldalra kerüljenek!
A ’J’ feliratú forrsáv tetszőleges pontjához kell az egyik sínszálat, a ’K’ feliratú forrsáv tetszőleges pontjához a másik sínszálat csatlakoztatni.
A villódzásmentességet biztosító puffer kondenzátorokat a LED-es oldalon végigfutó C+és C- jelölésű forrsávokhoz kell kötni.
Lehetőség szerint a kondenzátort igyekezzünk valamilyen nem látható helyre elhelyezni pl.: WC.
A kondenzátor hosszabbik, pozitív lábát a C+ jelölésű forrsávhoz, a rövidebb, negatív lábat a C- jelölésű forrsávhoz kell csatlakoztatni. A kondenzátor negatív pólusát a kondenzátor testén lévő csík is jelzi.
Figyeljünk a kondenzátorok beszerelésénél a megfelelő polaritásra! A kondenzátor fordított beültetése az alkatrész károsodását, rosszabb esetben az áramkör károsodását is okozhatja!
Bármelyik beültetett LED helyére megfelelő hosszúságú kábellel vörösvégzár LED-eket is forraszthatunk.
Ebben az esetben a két LED-et sorba kell kötni és figyelni kell a LED-ek megfelelő polaritására!
Előttét ellenállást ebben az esetben sem kell használni.
A panel tetszlegesen méretre vágható, amennyiben a kritikus részt érintetlenül hagyjuk. A kritikus rész tartalmazza a dekódert és a fő elektronikai elemeket.
A személykocsi tengelyein, ha gyárilag nincs beépítve, alakítsuk ki az áramszedést (nem tartozéka a világítás panelnek). Figyeljünk arra, hogy a tengelyeken a szigetelt kerekek forgóvázanként egy oldalra kerüljenek!
Az áramszedőktől felvezetett kábelek csatlakoztatása:
A villódzásmentességet biztosító puffer kondenzátorokat a képen jelölt helyekre lehet beültetni.
Figyeljünk a kondenzátorok beszerelésénél a megfelelő polaritásra!
A kondenzátor hosszabbik, pozitív lábát a ponttal megjelölt forrponthoz kell csatlakoztatni. A rövidebb, negatív lábat a kondenzátor testén lévő csík is jelzi.
A kondenzátor fordított beültetése az alkatrész károsodását, rosszabb esetben az áramkör károsodását is okozhatja!
A LED-eket az ábrán látható pontokba lehet beültetni. Minden pontba egy LED ültethető. A folyosó és a peronvilágításokon kívül a LED-ek a kialakított hosszú
forrsávon tetszőleges pozícióban elhelyezhetők.
szöveg
kép
Analóg terepasztal esetén a panel 5Vfeleltti sínfeszültség esetén kezd világítani.
Felkapcsolódás után a sínfeszültség növekedésével kezdetben tapasztalható minimális fényerő növekedés.
8V feletti feszültség tartományban a fényerő közel egyenletes.
Digitális terepasztal esetén a panel világítása egy funkció-, vagy mozdonydekóder funkciókimenetével tetszőlegesen kapcsolható.
Állandó összeállítású szerelvény esetén az egyes kocsik között 4 pólusú kuplung használatával a mozdonyból is kapcsolható a szerelvény világítása.
Az egyes kocsik áramfelvétele ebben az esetben sem terheli a kapcsoló dekódert mivel a vagonok között a 4 pólusú kuplungon keresztül csak egy kis teljesítményű kapcsoló jel megy keresztül.
Mindemellett a kuplungon keresztül a sínfeszültség is átvezethető.
A világítás kapcsolásához két vezetékkel kell a világításpanelt és a kapcsolást végző dekódert összekötni.
Az egyik vezetékkel a dekóder funkciókimenetét (AUX1 zöld vezeték,AUX2lila vezeték, vagy további funkció kimenetek AUX3 – AUX6) a DigiLight-S világítás panel LED-es oldalán a kritikus áramköri részt tartalmazó oldalszélén található ’V’ felirattal jelölt forrszemhez kell kötni.
A másik vezetékkel a C- jelölésű forrsávot kell a kapcsoló dekóder GND jelölésű kimenetével összekötni.
MTC21 típusú csatlakozó esetén 20. láb
PLUX16 ésPLUX22 típusú csatlakozók esetén az 5.láb.
A GND sajnos nem szabványos kimeneti pont, csatlakozási felület a dekódereken így az egyes gyártók dekóderein más és más helyen lehet megtalálni. Ezzel kapcsolatban kérjük vegye fel velünk a kapcsolatot!
A DigiLight-S és a DigiLight-UNI panelek használati útmutatói (manual) letölthetők pdf formátumban.
A kezelési útmutatókat Fürdős Tamás készítette, azok módosítás nélkül szabadon felhasználhatók, sokszorosíthatók.
Minden jog fenntartva!
A DigiLight-S és a DigiLight-UNI paneleket mindenki saját felelősségére használhatja, a nem megfelelő használatából eredő károkra semmilyen felelőssséget nem vállalunk!